Перейти до основного вмісту

Із вигаданих вінницьких хронік 67

- Он ще хтось пляшку викинув.
- Дякую, а у вас позаду залишилось три недопалка.
- О, дякую, що зауважили. Мене зір часто почав підводити.
- А в мене на різні скляні посудини навпаки починається загострення. О, недопитий "Джек Деніелз".
- Колего, не можу не зачепити одну тему. Порозкидали цих прапорців Європи.
- Яку саме колего? Он підберіть невикористаний презерватив.
- Ну, ви ж хірург? У вас по дорозі використаний.
- Звісно, а ви терапевт. Тут ніби хтось морозивом кидався...
- І ви працюєте в приватній клініці. А в мене повно піци на тротуарі.
- Так, а ви в муніціпальній. Скільки флаєрів повикидали.
- Я от коли чую слово "муніципальний", то це віддає таким сарказмом... Ого, хтось курив сигари.
- Повірте, я не вкладав в це сарказму. Схоже, що за собаками ніхто особливо не слідкував.
- Не переживайте, я вам вірю. Але мене непокоїть інше. Чому ми вранці змушені прибирати Вінницю опісля святкування Дня Європи? Гадаю, то у вас не собаче, а цілком людське. Ну, дитяче.
- Ну, ви ж знаєте формулу: "Чисте місто - здорові люди"... Як взагалі люди примудряються по собі залишати рвану спідню білизну?
- Так, але ж її універсальність не гарантує канонічність для наслідування, тобто, так, лікарі повинні боротися за здоров'я людей, але, на мою думку, в момент після виникнення симпомій хвороби, а не попередження їх. І повно викинутих квітів.
- От через такі думки, колего, ми з вами свого часу не змогли піти працювати на будівництво. Але ви зачепили цікавий аспект питання. Та бляха-муха, знову хтось наблював...
- І все одно, у нас дилема: все на вівтар здоров'я чи все на боротьбу із хворобою. Хто взагалі роздавав пластикові стаканчики?
- Колего, дарма переймаєтесь. У нас є принцип: "Допоможи, не нашкодь". Прибирання міста гарна профілактика здоров'я, а все решта - то на свідомість пацієнта. Опачі, хтось викинув новий альбом Винника.
- Я все ж волію бути на позиціях очікування на хворобу. Не знаю, навіщо люди купують каву ввечері, бо її масово виливають на бруківку.
- Вам плювати на здоров'я пацієнтів? Вироби із глини повикидали. Господи, що це таке? Якийсь глиняний кіт зі сперматозоїдом в лапах...
- Не плювати, бо виникнення хвороб поліпшує практику самого лікаря. Може то в кота мала б бути риба в лапах?
- Я залишаюсь на позиції загально блага для людей і зменшення кількості пацієнтів. О, Господи!
- Тоді ми виконуємо роль санітарів, навіть не лісних. Що там за Господь у вас?
- Загалом лікар має уподібнитись священнику. Він має наставляти на путь істини. А істина - це здоров'я. Тут у мене, колего, на землі валяється людина з головою сокола.
- Господь? Єгипетський Гор?
- Господи, прокидайся, свята скінчились... Що я мовлю? За такі фрази цей скетч забукають.
- А... що... Котра година? 
- Кажу, свята скінчились, Горе.
- Нарешті ці жертвоприношення припиняться, бо ви вже задовбали. Ви лікарі?
- Ага, санітари міста. Горе, доки ти тут, то скажи: лікарі мають підтримувати здоров'я пацієнтів чи втручатися у випадку настання хвороби?
- Шановні смертні, в неділю Господь велів відпочивати. Це й стосується розумової праці. Пішов я на Європейську площу - треба Осіріуса зняти з башти. А ви, смертні йдіть, до кінотеатру "Росія" - розбирайте жертовник із спаленими книгами Антона Санченка.
- Чому Санченка?
- Бо він мариніст - пише на морську тематику.
- Все одно не доганяю.
- Бо у вінницькій міськраді співають лише пісні про піратів.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Веселка тяжіння" Томаса Пінчона: ракета, яка все ще падає

До цієї книги явно слід дорости, дотягнутися, поцілити в неї хоча б секундним сяйвом усвідомлення подій, які описані не те що потоком свідомості, а постмодерністичним нашаруванням пригод головного героя. Прочитати книгу я наважився близько трьох років опісля придбання її у Видавництві Жупанського, і от, подолавши сорокарічний рубіж, коли сумісність ментального і фізичного здоров'я змінюють свої пропорції і мозок вчиться вирізняти, відчувати більше, глибше, під іншим кутом і адаптується під тиском війни, я беруся до чтива після чого кожна сторінка пече або холодить мою свідомість по-особливому. "Веселка Тяжіння" доволі об'ємна книга, що спонукало мене до встановлення правила: читати кожного дня не менше ста сторінок. І це себе виправдало, бо якщо дозволити подібній книзі "буксування" і відкладання на потім, то можна повністю загубитися в ній і втратити інтерес до заплутаної історії. Так, з одного боку, читач мимоволі оминає деталі, не впізнає персонажів, які ...

хлопчик для биття

  в мене посада хлопчика для биття, інакше я підведу людей довкола себе, інакше вони виваляться на вулиці, стріляючи з рушниць і розмахуючи ножами. чи міг би ти зателефонувати замість мене, чи міг би ти піймати кулю замість мене, прикласти її до вуха і заплющити очі - будь чужим скільки хочеш, скільки хочеш.   тисни на газ, зшивай перехрестя, підпалюй листя, перекривай кисень - мені все пробачили, мені все пробачили, мені страшно, але вдома страшніше.   диктую штрих-код сліпій продавчині, купую пляшки чесно і почасти, прийди сюди знову і най думають: ти чоловік чи жінка, гормональний збій; обличчя впритул до лінолеуму - сниться осінь і пістолети янголів, уся плоть шипить над вогнем, а тепер будь собою і відійди вбік.   тисни на виклик, зшивай лікарів, досить біла кімната щоб удавати жертву, про мене забули, про мене забули - мене виписують, але дома страшніше.   2021

"Підземні ріки течуть" Євгена Ліра: вище від страху

Після тривалої паузи я потрохи навертаюсь до оглядів книжок, причому роблю це не на фб, а в своєму блозі (даруйте, пане Цукерберг, але той ваш виступ в конгресі був непереконливим). Цього разу я стартую із Євгенія Ліра і його збірки "Підземні ріки течуть" горор-оповідань чи містичних оповідань - тут вже кожен читач може визначитись персонально, а я переходжу до справи. Містика в людській уяві є не стільки жанром, а стільки рефлексом, що десь у просторі нашого світу відбуваються незбагненні процеси, яким наша уява мимоволі надає впізнаванні та відлякуючі образи. З одного боку, неможливо надати пояснення звивинам своєї фантазії, а з іншого, незрозуміле притягує до себе питливий розум. Закриваючи двері до пітьми перед іншими людьми, особливо, перед дітьми, ми почасти забуваємо, що й самі були маленькими, що ми велися на заборонені плоди доки не куштували їхнє солодке і всю супутню гіркоту. В своїх оповіданнях автор концентрує гіркоту, згущуючи пітьму до цілком красивих маг...