Перейти до основного вмісту

зелені хроніки4


- Доброго дня! Там жінку вбили біля "Фонтану"! Там жінку вбили біля "Фонтану!! Чуєте, там жінку вбили біля "Фонтану"!!!
- А я чим можу вам допомогти в цій справі?
- Та це я перевіряю, чи не має в приймальній залі працівників ломбардів.
- І як, виявили?
- Поки що ні, але вони доволі хитрі і це вам не професура на будівельному майданчику.
- Що, професори на будівництві? Я гадав, із цією проблемою покінчено. Я гадав, що із введенням карантинних заходів має відбутись цілком природне заміщення законспірованої інтелігенції людьми, які дійсно потребують додаткових доходів.
- Будь ласка, не втручайтесь. Я прийшов сюди в конкретній справі.
- В якій саме?
- Так, в якій?
- Ну і кому мені відповідати?
- Я тут працюю.
- А я тут очікую на вирішення своєї справи.
- Якої саме?
- О, це неймовірна історія. Нам всім добре відомо, що карантин породив медичні маски, викликавши елементарну залежність. А в моєму під'їзді оселився чарівник, який уміє виконувати метафізичні бажання якщо йому принести пару зношених черевиків, які той підпалює і дає поштовх до матеріалізації загаданого бажання.
- Якщо воно метафізичне.
- Так, вірно, якщо воно метафізичне. Тобто, ми маємо одну елементарну залежність між карантином і масками, маємо іншу між чарівником і палаючими старими черевиками. Тоді, яким має бути метафізичне бажання як не об'єднати дві елементарні залежності в похідну залежність вищого порядку.
- Зрозуміло, а що вимагається від мене?
- Зачекайте, а як же я?
- У вас також метафізичне бажання?
- Ні, але чого б це я сюди йшов і перевіряв при вході чи немає тут працівників ломбардів.
- Як чого, марнувати час, наприклад. Так ось, можете виділити мені трохи медичних масок.
- Виділити трохи масок?
- Ага.
- Безкоштовно?
- Ага.
- Безповоротно?
- Ага.
- Де ж ті працівники ломбардів коли так потрібні... Добре, ось вам з десяток.
- Стривайте! Як це так? Як це так?! Я долаю пішки півміста, потію під сонцем як свиня і що ж я бачу?!
- Що ви бачите? Якщо ви переживаєте, що таке роздавання медичних захисних масок може обвалити спекулятивний ринок, посіяти сумніви щодо фашистських рис містокерування, то можемо вас запевнити, що після виборів усе це надолужиться надшвидкими темпами. Чого лише варті недобудовані інвестиційні житла...
- Я не за те. Вам, виявляється, потрібні працівники ломбардів!
- Запевняю, що то в дуже-дуже рідкісні моменти.
- Але ж потрібні!
- Перепрошую, а це точно приймальна мера міста?
- Зачекайте, будь ласка, я спілкуюся із відвідувачем. Розумію, ваше невдоволення. Можливо, в якості компенсації, ви одразу повідомите про мету вашого візиту.
- Добре, тільки ви одним оком в двері, чи бува працівники ломбардів не увірвуться.
- Вхідні двері під моїм пильним контролем. То що там у вас?
- Розумієте, підприємством, де я працюю, керує жінка...
- Перепрошую, ми вже кілька років як не практикуємо подібні справи...
- Та я не за це. Дослухайте! Вона останнім часом постійно збирає нас на наради і говорить до нас про карантинні заходи і все таке, а сама повертається до нас профілем. І ось на стіні за нею видно як у її тіні замість носа слонячий хобот.
- Збільшується?
- Що?
- Тінь слонячого хобота постійно збільшується?
- Так, а ви звідки знаєте?
- Записую вас четвертим в групу на прийом до мера міста на вівторок. Питання про керівниць із тінню слонячого хобота замість носа пан мер вирішує колективно. Не забудьте, вівторок після 16:00. При собі мати пасторт і томик Панаса Мирного, не дивитись мері в очі, постійно нагадувати про свою присутність в кабінеті якимось легким звуком. Достатньо сопіти носом, покашлювати чи постукувати олівцем. Наступний!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Веселка тяжіння" Томаса Пінчона: ракета, яка все ще падає

До цієї книги явно слід дорости, дотягнутися, поцілити в неї хоча б секундним сяйвом усвідомлення подій, які описані не те що потоком свідомості, а постмодерністичним нашаруванням пригод головного героя. Прочитати книгу я наважився близько трьох років опісля придбання її у Видавництві Жупанського, і от, подолавши сорокарічний рубіж, коли сумісність ментального і фізичного здоров'я змінюють свої пропорції і мозок вчиться вирізняти, відчувати більше, глибше, під іншим кутом і адаптується під тиском війни, я беруся до чтива після чого кожна сторінка пече або холодить мою свідомість по-особливому. "Веселка Тяжіння" доволі об'ємна книга, що спонукало мене до встановлення правила: читати кожного дня не менше ста сторінок. І це себе виправдало, бо якщо дозволити подібній книзі "буксування" і відкладання на потім, то можна повністю загубитися в ній і втратити інтерес до заплутаної історії. Так, з одного боку, читач мимоволі оминає деталі, не впізнає персонажів, які ...

хлопчик для биття

  в мене посада хлопчика для биття, інакше я підведу людей довкола себе, інакше вони виваляться на вулиці, стріляючи з рушниць і розмахуючи ножами. чи міг би ти зателефонувати замість мене, чи міг би ти піймати кулю замість мене, прикласти її до вуха і заплющити очі - будь чужим скільки хочеш, скільки хочеш.   тисни на газ, зшивай перехрестя, підпалюй листя, перекривай кисень - мені все пробачили, мені все пробачили, мені страшно, але вдома страшніше.   диктую штрих-код сліпій продавчині, купую пляшки чесно і почасти, прийди сюди знову і най думають: ти чоловік чи жінка, гормональний збій; обличчя впритул до лінолеуму - сниться осінь і пістолети янголів, уся плоть шипить над вогнем, а тепер будь собою і відійди вбік.   тисни на виклик, зшивай лікарів, досить біла кімната щоб удавати жертву, про мене забули, про мене забули - мене виписують, але дома страшніше.   2021

"Підземні ріки течуть" Євгена Ліра: вище від страху

Після тривалої паузи я потрохи навертаюсь до оглядів книжок, причому роблю це не на фб, а в своєму блозі (даруйте, пане Цукерберг, але той ваш виступ в конгресі був непереконливим). Цього разу я стартую із Євгенія Ліра і його збірки "Підземні ріки течуть" горор-оповідань чи містичних оповідань - тут вже кожен читач може визначитись персонально, а я переходжу до справи. Містика в людській уяві є не стільки жанром, а стільки рефлексом, що десь у просторі нашого світу відбуваються незбагненні процеси, яким наша уява мимоволі надає впізнаванні та відлякуючі образи. З одного боку, неможливо надати пояснення звивинам своєї фантазії, а з іншого, незрозуміле притягує до себе питливий розум. Закриваючи двері до пітьми перед іншими людьми, особливо, перед дітьми, ми почасти забуваємо, що й самі були маленькими, що ми велися на заборонені плоди доки не куштували їхнє солодке і всю супутню гіркоту. В своїх оповіданнях автор концентрує гіркоту, згущуючи пітьму до цілком красивих маг...